akari
04 خرداد 1402 - 17:11

استان زنجان به موضوع مولدسازی به عنوان یک فرصت مهم نگاه می کند

زنجان-استاندار زنجان گفت: استان زنجان به موضوع مولدسازی به عنوان یک فرصت مهم نگاه می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی ظهر پنجشنبه در جلسه مولدسازی استان که با حضور معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رییس سازمان خصوصی سازی برگزار شد، با بیان اینکه استان زنجان به موضوع مولدسازی به عنوان یک فرصت مهم نگاه می کند، گفت: این استان در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در حوزه مولدسازی اموال منقول و غیرمنقول، ۱۰۱ میلیارد تومان فروش داشت که ۱۰۰ درصد مبلغ آن به استان برگردانده شد.

وی افزود: از محل فروش طرح مولدسازی در استان طی ۲ سال گذشته، ۷۸ میلیارد تومان مربوط به اعتبارات عمرانی و ۲۳ میلیارد تومان مربوط به اعتبارات هزینه‌ای بوده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه با تمام نظارت های بالادستی موافق هستیم چون نبود همین مساله، مشکلاتی را به دنبال دارد، گفت: ما موافق انجام تهاتر هستیم و این موضوع مساله و پیچیدگی های خاص خود را دارد و باید دقت لازم را در خصوص آن داشت.

افشارچی با بیان اینکه کمبود مدارس در شهرک های اقماری و رفع مشکل خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی از اولویت های مهم استان است که از محل منابع حاصل از مولدسازی میت وان این مشکل را برطرف کرد، افزود: اتفاقات خوبی در حوزه پروژه های نیمه تمام راه، آب و زیر ساخت در استان شروع شده که این مهم نشان دهنده توجه دولت سیزدهم به این موضوع و رضایتمندی مردم است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238081