akari
04 خرداد 1402 - 13:05

سمرقند میزبان نشست «بررسی شکایت از نقض حقوق افراد در آسیای مرکزی»

نشست بین المللی با موضوع «بررسی شکایت از نقض حقوق افراد در کشورهای آسیای مرکزی» روزهای 25 و 26 می در شهر «سمرقند» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، نشست بین المللی با موضوع «بررسی شکایت از نقض حقوق مندرج افراد  در قانون اساسی در کشورهای آسیای مرکزی» روزهای 25 و 26 می در شهر «سمرقند» برگزار می‌شود.

این نشست دو روزه توسط دادگاه قانون اساسی ازبکستان با همکاری کمیسیون اروپا برای دموکراسی از طریق قانون (کمیسیون ونیز) برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این نشست بین‌المللی ارائه اطلاعات کامل و عینی به جامعه بین المللی در مورد اصلاحات دموکراتیک در مقیاس بزرگ از جمله اصلاحات قانون اساسی که در ازبکستان در دست اجرا است، بررسی تجربیات بین‌المللی شکایت قانون اساسی، آشنایی با تجربه دادگاه‌های قانون اساسی کشورهای خارجی، کمیسیون ونیز و کشورهای آن، تحکیم همکاری‌ها با نهادهای نظارت قانون اساسی است.

در این مراسم برنامه ریزی شده موضوعات مرتبط با ابعاد مهم اصلاحات قانون اساسی در ازبکستان، عدالت قانون اساسی، عملکرد موسسه شکایت قانون اساسی در کشورهای اروپا و آسیای مرکزی، همکاری‌های متقابل پارلمان و نهادهای ملی حقوق بشر با دادگاه قانون اساسی در امر حمایت از حقوق و آزادی‌های قانون اساسی شهروندان بررسی شود.

پایان پیام/ح

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237710